KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 6478096
*
nr 647 8096
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Träsnitt, Karin Persson, -1952, 9/13 Handtryck, 20x14
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
750 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 juli 2010
kl 19:33:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 18:10:59
1
350 kr
3/7 12:20:40
2
550 kr
5/7 14:05:59
3
700 kr
5/7 18:50:28
2
650 kr
5/7 18:51:01
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8157 Linoleumsnitt
2 st, Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:15
-
8022 Träsnitt
3 st, Japan, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 647 8096
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Träsnitt, Karin Persson, -1952, 9/13 Handtryck, 20x14
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 100 kr |
Såld: | 750 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 juli 2010 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/6 18:10:59 | 1 | 350 kr |
3/7 12:20:40 | 2 | 550 kr |
5/7 14:05:59 | 3 | 700 kr |
5/7 18:50:28 | 2 | 650 kr |
5/7 18:51:01 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
8157 Linoleumsnitt
2 st, Bo Ã…ke Adamsson (f. 1941), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:15 -
8022 Träsnitt
3 st, Japan, yttermått inklusive ram: 32x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:57